احمدزاده: تنها با برزیل فاصله داریم، می خواهیم خواسته هایمان را به وزیر ورزش بگوییم

کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران می گوید این تیم پتانسل قهرمانی در مسابقات جهانی را دارد.

احمدزاده: تنها با برزیل فاصله داریم، می خواهیم خواسته هایمان را به وزیر ورزش بگوییم

محمد احمدزاده کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در گفت وگو با خبرنگاران درباره شرایط تیم ملی در اردو اظهار کرد: خدا را شکر شرایط خوب است. قبل از اعزام به مسابقات بین قاره ای ما چند اردو تدارکاتی را پشت سر گذاشتیم. یک اردو خارجی داریم که در پرتغال برگزار می گردد که در آن اردو چند مسابقه با باشگاه های پرتغالی و تیم ملی پرتغال را داریم. بچه ها به مرز آمادگی 90درصد رسیده اند. ان شاءالله در این دو ارودیی که درآینده پیش رو داریم بتوانیم به مرز آمادگی صد درصد هم نظر جسمانی و هم از لحاظ روحی و روانی برسیم و آن نتیجه ای دلخواهمان است دست پیدا کنیم.

وی در مورد اضافه شدن بازیکنان جوان اظهار کرد: در این تورنمنت تنها بازیکنانی که قبلا در تیم ملی حضور داشتند مسی گر و کیانی و حسینی هستند و بقیه بازیکنان جوانی هستند که شاید بیش نیمی از آن ها اولین تورنمنت رسمی شان باشد. جوانان بسیار خوبی هستند و روی آن ها سرمایه گذاری گردیده است. اردوهای خوبی را پشت سر گذاشتند که به تیم ملی الف راه پیدا کردند و می توانند به تیم ملی ما بسیار یاری نمایند. ان شاءالله با دریافت نتیجه خوب بتوانیم هم به تیم ملی و هم به جوانان خود یاری کنیم.

وی در مورد اردوی پرتغال شرح داد: ما حدود شش روز در اردوی پرتغال هستیم. این که ما با تیم های باشگاهی و تیم ملی پرتغال داریم می تواند به ما یاری بسیاری کند. ما اگر بتوانیم بازی های دوستانه بیشتری داشته باشیم می توانیم روند رو به رشد بهتری داشته باشیم.

وی در مورد مسابقات جام بین قاره ای اظهار کرد: تیم ملی ایران چند سال است که ثابت نموده می تواند در جهان حرفی برای گفتن داشته باشد. تنها تیمی که ما با آن اختلاف داریم برزیل است که هدف ما این است که بتوانیم برزیل را شکست دهیم و قهرمان جام بشویم. بقیه تیم ها در این چند سال ثابت کردیم بهشان رسیدیم و حتی از آن ها جلوتر هم زده ایم. چون بارها با اسپانیا روسیه و پرتغال بازی کردیم و آن ها راشکست دادیم. ما تمام تمرکز خود برای رسیدن به برزیل که رنکینگ اول جهان را دارد گذاشته ایم و قهرمان جهان شویم.

احمدزاده در پتانسیل قهرمانی ایران در مسابقات جهانی اظهار کرد: ما در جام جهانی 2017 علاوه بر این که که سوم جهان شدیم، عناوین فردی مختلفی را به دست آوردیم که در تاریخ بی سابقه بوده است. حسینی دستکش طلا را کسب کرد که قبلا مصطفی نظری در فوتسال کسب نموده بود و من توپ طلا و نشان برنز گلزن ترین بازیکن جام را به دست آوردم. ما ثابت کردیم که پتانسیل قهرمانی جهان را داریم و برای رسیدن به آن هدف باید پشتوانه سازی بیشتری صورت گیرد. از فدراسیون حمایت هایی را کسب می کنیم اما فدراسیون تنها کافی نیست. ما خیلی از وزارت ورزش انتظار داریم. من 12 سال است بازیکن تیم ملی هستم. یک بار نگردیده یک دیدار با وزیر ورزش داشته باشیم که بتوانیم حداقل با آن ها صحبت کنیم و از خواسته هایمان بگوییم.

او اضافه نمود: متاسفانه یکسری مسائل هست که وزرات ورزش در آن کم کاری می نماید. نباید ورزش هایی مثل فوتبال یا ورزش هایی که در المپیک مدال می آورند در دید باشند و بقیه ورزش ها مثل فوتبال ساحلی و فوتسال نادیده گرفته شوند. بعد از کسب این همه افتخارات از سوی این دو رشته، بعضی از بچه های ما هنوز کار هم ندارند. به هر حال یکسری مسائل هست که باید رفع گردد اما فدراسیون فوتبال از ما همیشه نسبت به بضاعتی که داشته حمایت نموده است. ما هم کوشش خود را انجام می دهیم که این تیم نتیجه بگیرد باقی اش هم توکل بر خدا.

وی درباره میزان علاقه مندی مردم به فوتبال ساحلی اظهار کرد: رسانه ها در این مساله بسیار تاثیرگذار هستند. می دانیم اگر بازی های ما در شبکه سه پخش زنده داشته باشد خیل تاثیر می گذارد که یک ورزش را به یک ملت بشناساند. هر چند فوتبال ساحلی شناخته گردیده است با مدیریت خوبی که در این شش هفت سال انجام گردیده است واقعا نشان داده فوتبال ساحلی پیشرفت به خصوصی داشته است ولی نباید به سومی جهان بسنده کنیم ما می توانیم قهرمانی جهان را به دست آوریم ولی برای این راه همه چیز باید حساب گردیده و برنامه ریزی گردیده باشد. تمام این بچه ها بدون هیچ مزد و منتی کار می نمایند و پاداش آن چنانی هم نمی گیرند. ما از سومی جهان تنها دو و نیم سکه دریافت کردیم. ورزشکار یک روحیه داشته باشد تا بتواند ادامه دهد. ما دو سال در اردو بودیم تا این عنوان را کسب کنیم. وزارت ورزش باید یک یاریی بکند نه این که تو سوم جهان شوی و دو و نیم سکه بگیری. مسائلی وجود دارد که باید رسیدگی گردد تا بچه ها روحیه خود را کسب نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "احمدزاده: تنها با برزیل فاصله داریم، می خواهیم خواسته هایمان را به وزیر ورزش بگوییم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احمدزاده: تنها با برزیل فاصله داریم، می خواهیم خواسته هایمان را به وزیر ورزش بگوییم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید