یک ملت در انتظار جام

به گزارش بهترین ابزار، تا قبل از سال 2002 که مسابقات فوتبال در آسیا با نام های مختلفی از جمله جام باشگاهی آسیا، جام حذفی باشگاه های آسیا، جام در جام آسیا و جام باشگاه های آسیا برگزار می شد، چند تیم ایرانی توانستند به فینال راه پیدا نمایند و عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دهند.

یک ملت در انتظار جام

پرسپولیس، استقلال و پاس تیم هایی هستند که در این مسابقات به فینال راه یافتند. سرخپوشان در مسابقات جام در جام باشگاه های آسیا قهرمان شدند اما استقلال و پاس قهرمان باشگاههای آسیا شده اند. آبی ها دوبار و سبزپوشان که دیگر نشانی از آنها در فوتبال ایران نیست یک بار عنوان قهرمانی را به خود اختصاص دادند.

پاس تهران آخرین تیمی بود که توانست عنوان قهرمانی را در فصل 3-1992 فوتبال آسیا به نام ایران ثبت کند و از آن سال تاکنون هیچ تیم ایرانی نتوانسته این جام را بالای سر ببرد.

از سال 2002 با تصمیم مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا همه مسابقات با عناوین مختلف کنار گذاشته شد و تنها لیگ قهرمانان آسیا و ای اف سی کاپ به طور رسمی در تقویم مسابقات قاره کهن نهاده شد.

از آن سال تاکنون هر چند دو بار تیم هایی از ایران راهی دیدار فینال شدند اما نتوانستند جام قهرمانی را بالای سر ببرند. سپاهان در سال 2007 و ذوب آهن در سال 2010 فینالیست شدند اما هیچکدام نتوانستند جام را بالای سر ببرند و نایب قهرمان شدند.

حالا چشم یک ملت به پرسپولیس است تا جام را در خانه نگه دارد. کاری سخت که با شکست دو بر صفر در دیدار رفت سخت تر هم شده است. برانکو شاگردانش برای آنکه به رویاهای یک ملت رنگ تحقق ببخشند باید با دستانی خالی و تنها با تکیه بر همت و جنگندگی خود و حمایت هزاران هوادارشان جام را از تیم خوب و قدرتمند کاشیما خارج نمایند و طلسم را بشنمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "یک ملت در انتظار جام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک ملت در انتظار جام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید