وضعیت بارش باران و برف در کشور طی روزهای آینده

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به فعالیت گسترده سامانه بارشی جدید، روند بارش باران و برف را طی روزهای آینده پیش بینی کرد.

وضعیت بارش باران و برف در کشور طی روزهای آینده

احد وظیفه در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و خروجی مدل ها، امروز (دوشنبه ششم اسفند) در بعضی از ساعات، بارش پراکنده در شمال شرق کشور، دامنه های البرز مرکزی و شرقی ، دامنه های زاگرس مرکزی و بخش هایی از مرکز کشور پیش بینی می گردد.

وی تاکید نمود: از ظهر فردا (سه شنبه هفتم اسفند) سامانه بارشی وارد کشور می گردد و مناطق شمال غرب و غرب به تدریج جنوب غرب و دامنه های البرز غربی و مرکزی را تحت تاثیر قرار داده و باعث بارش باران، گاهی رعد و برق ، وزش باد و در ارتفاعات و نقاط سردسیر سبب بارش برف خواهد شد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه سامانه بارشی پس فردا (چهارشنبه هشتم اسفند) به طور گسترده تر از روز قبل، در اکثر مناطق کشور بارش باران در اکثر مناطق کشور می گردد، در این باره اظهار کرد: روز چهارشنبه در شمال غرب، مناطق کوهستانی غرب کشور و زاگرس میانی و همچنین دامنه های رشته کوه البرز بارش به صورت برف خواهد بود.

به گفته وظیفه، از ظهر امروز تا اواخر وقت فردا (سه شنبه هفتم اسفند) نواحی مرکز و شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و عمان مواج پیش بینی می گردد.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در سرانجام گفت : فردا (سه شنبه هفتم اسفند) هوای تهران کمی ابری ، گاهی با وزش باد و در بعدازظهر با افزایش ابر و در اوایل شب با بارش باران همراه خواهد بود. پیش بینی می گردد بیشترین و کمترین دمای تهران در این روز 14 و 4 درجه سانتیگراد باشد. همچنین پس فردا (چهارشنبه هشتم اسفند) تهران ابری همراه با بارش باران و وزش باد پیش بینی می گردد. حداکثر و حداقل دمای تهران در روز چهارشنبه بین 13 و 6 درجه سانتیگراد خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "وضعیت بارش باران و برف در کشور طی روزهای آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت بارش باران و برف در کشور طی روزهای آینده"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید