مرکز نوآوری و شتابدهی سلامت راه اندازی می گردد

به گزارش بهترین ابزار، امیرحسین اسدی، دبیر جشنواره رسانه های دیجیتال سلامت، در خصوص لزوم راه اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی سلامت دیجیتال گفت: امروز یکی از ضرورت هایی که برای توسعه استارت آپ ها مطرح گردیده، استفاده از مراکز نوآوری و شتابدهی است. این مراکز خدماتی- از قبیل مکان فیزیکی، خدمات منتورینگ و مشاوره، تامین سرمایه اولیه و بذری، تامین بازار و همکاری در اخذ برخی از مجوزهای قانونی- که یک استارت آپ احتیاج دارد را فراهم می نمایند.

مرکز نوآوری و شتابدهی سلامت راه اندازی می گردد

وی اضافه نمود: ما تاکنون به صورت متمرکز مراکز نوآوری و شتابدهی سلامت دیجیتال را نداشتیم؛ به عبارتی شتابدهنده تخصصی سلامت دیجیتال با استانداردهای یک مرکز شتابدهی که همه این خدمات را به صورت یک جا به استارت آپ ها ارائه کند نداشته ایم. یکی از برنامه های وزارت بهداشت یاری به شکل گیری مراکز نوآوری و شتابدهی است تا از این بستر، استارت آپ های حوزه سلامت دیجیتال رشد روزافزونی داشته باشند.

اسدی با اشاره به راه اندازی مرکز نوآوری و شتابدهی سلامت دیجیتال عنوان نمود: طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است تا اواسط مهر ماه اولین مرکز نوآوری و شتابدهی سلامت الکترونیک یا سلامت دیجیتال راه اندازی گردد. هدف این مرکز این است که بتواند حداقل تا خاتمه سال روی 30 استارت آپ سلامت دیجیتال سرمایه گذاری کند، آنها را پذیرش نموده، رشد بدهد و وارد بازار کند.

اقتصاد دیجیتال و اقتصاد سلامت دیجیتال، اقتصاد غالب در دهه آینده خواهد بود. اگر وزارت بهداشت و هر نهاد دیگری علاقه مند باشد که نقش پررنگی در ارائه خدمات در جامعه داشته باشد، لاجرم باید به سمت مباحث اقتصاد دیجیتال برود.

دبیر جشنواره رسانه های دیجیتال سلامت تأکید کرد: ما در منطقه از لحاظ کاربری اینترنت صندلی خوبی داریم و ضریب نفوذ اینترنت در کشورمان حدود 82 درصد است، همچنین نزدیک به 60 میلیون گوشی و ابزارهای هوشمند در اختیار مردم ایران است که از این ها می توان در بحث اقتصاد دیجیتال سلامت یاری گرفت. امیدواریم با راه اندازی مراکز نوآوری و شتابدهی سلامت، پذیرش ایده ها و استارت اپ های جدید قدم بزرگی در راستای دیجیتال شدن صنعت سلامت برداریم.

وی با اشاره به اهمیت پرداختن به استارت آپ ها عنوان نمود: اگر ما بخواهیم ایده ها را جمع آوری و تیم های فن آور را شناسایی کنیم چند روش وجود دارد. یکی از آنها استارت آپ ویکند یا استارت آپ ایونت است. در استارت آپ ویکند ما ایده های تیم ها را دریافت و داوری می کنیم و آنها را برای ورود به مرحله شتابدهی آماده می کنیم.

وی خاطر نشان کرد: تا خاتمه سال نیز قرار است سه مرکز نوآوری سلامت دیجیتال راه اندازی گردد. اگر هر کدام از این سه مرکز 30 استارت آپ جذب نمایند تا خاتمه سال نزدیک به 100 استارت آپ دیجیتال سلامت خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مرکز نوآوری و شتابدهی سلامت راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز نوآوری و شتابدهی سلامت راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید