قول سونی برای استفاده کامل از انرژی پاک تا سال 2040

به گزارش بهترین ابزار، شرکت سونی متعهد گردیده است که تا سال 2040 تمام انرژی مصرفی خود را از انرژی های تجدیدپذیر تامین کند و در این راه به فیسبوک، گوگل و مایکروسافت در باشگاه RE100 پیوست.

قول سونی برای استفاده کامل از انرژی پاک تا سال 2040

به گزارش بهترین ابزار و به نقل از انگجت، سونی آخرین غول فناوری است که به باشگاه استفاده صد درصدی انرژی از انرژی های تجدیدپذیر پیوسته است.

سونی قول داده است که انرژی مورد احتیاج تمام 111 دفتر کسب و کار جهانی خود را که همه کار از توسعه و ساخت کنسول های بازی تا فیلم های بزرگ هالیوودی انجام می دهند، تا سال 2040 از انرژی پاک تامین کند.

به دلیل اینکه هدف سونی خیلی دور است، متعهد گردیده است که تا سال 2030 حداقل 30 درصد از انرژی مصرفی خود را از این راه تامین کند.

این حرکت نشان می دهد که سونی به فیسبوک، گوگل و مایکروسافت به همراه 140 کسب و کار دیگر، در باشگاه RE100 پیوسته است.

همانطور که تعیین است، باشگاه RE100 ابتکار مشترک شرکت هایی است که متعهد گردیده اند تا سال 2050، 100 درصد انرژی خود را از انرژی های تجدیدپذیر تامین نمایند.

غول فناوری ژاپنی در سال مالی 2017 روی 5 درصد گیر نموده بود و سال جاری تصمیم گرفته است این عدد را به تدریج بالا ببرد.

این تعهد گامی در جهت درست است. سونی برای رسیدن به اهداف خود قول داده است که استفاده از انرژی های تجدیدپذیر را در ایالات متحده آمریکا و چین تسریع کند و برای نصب پنل های خورشیدی در سایت های تولیدی موجود در تایلند و ژاپن کوشش کند.

این شرکت در حال حاضر در مورد استفاده از انرژی خود شفاف است و باید هرچه زودتر خود را به رقبا در باشگاه RE100 برساند که در آن هر دو شرکت اپل و گوگل در حال حاضر مصرف برق عملیاتی خود را از انرژی باد و خورشیدی تامین می نمایند. در همین حال، فیسبوک هدف بلند پروازانه استفاده کامل از انرژی پاک را سال 2021 قرار داده است.

کنیچیرو یوشیدا (Kenichiro Yoshida) رئیس و مدیر عامل شرکت سونی گفت: ما امیدواریم پیوستن ما به باشگاه RE100 به استفاده گسترده از انرژی های تجدیدپذیر نه تنها در سونی، بلکه در سراسر صنعت جهان یاری کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "قول سونی برای استفاده کامل از انرژی پاک تا سال 2040" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قول سونی برای استفاده کامل از انرژی پاک تا سال 2040"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید