حساب و کتاب درباره خط دفاع پرسپولیس

سرخپوشان پایتخت در 2 بازی مهم دو بازیکن مهم و شاخص خود را از دست دادند تا کارشان برای ادامه لیگ سخت و سخت تر گردد.

حساب و کتاب درباره خط دفاع پرسپولیس

به گزارش خبرنگاران ، پرسپولیس اگرچه از پنجره نقل و انتقالات محروم بود اما در زمستان با دست باز سراغ گزینه های تازه می رود. آنها با دریافت پاداش های لیگ قهرمانان آسیا روزگار بدی نخواهند داشت و می توانند ایرادهای اساسی خط دفاع خود را رفع نمایند و برای نیم فصل دوم تیم جذاب تری بسازند. فراموش نکنیم که آنها پس از مدتهارمحرومیت، بعید است در خرید دقت نداشته باشند. قرمزها حالا قدر فرصت خریدهای تازه را می دانند و خبر دارند که مسائل خود را با چه خریدهایی باید حل نمایند.

پرسپولیس هر دو مدافع راست و چپ خود را از دست داده و در آستانه فصل نقل و انتقالات قرار گرفته است و در این بین عملکرد دفاع چپ ذخیره این تیم در نگرش باشگاه برای خرید دفاع چپ تاثیر بسزایی دارد. سرخپوشان پایتخت در 2 بازی مهم دو بازیکن مهم و شاخص خود را از دست دادند تا کارشان برای ادامه لیگ سخت و سخت تر گردد. حسین ماهینی در ابتدای دربی مقابل استقلال از ناحیه رباط صلیبی مصدوم شد و ادامه فصل را از دست داد و در بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان برابر کاشیما نیز محمد انصاری رباط صلیبی پاره کرد و حالا همچون کاپیتان دوم قرمزها تا انتها فصل خانه نشین خواهد بود.

این دو مصدومیت شدید در حالی اتفاق افتادند که تیم پرسپولیس در لیستش شاهیان عباسیان را به عنوان دفاع راست در اختیار دارد و شایان مصلح نیز تنها دفاع چپ ذخیره این تیم است. بنابراین و باتوجه به حساسیت مسابقات برانکو تصمیم گرفت مصلح را در ترکیب اصلی استفاده کند اما برای دفاع راست سراغ شجاع خلیل زاده باتجربه برود اما این تصمیم ها موقتی بودند و برانکو می خواهد با انتخاب های این چنینی کارش را راه بیاندازد و خود را به پنجره باز نقل و انتقالاتی در زمستان برساند.

پیش از این قرار بود مهدی شیری به لیست سرخ ها اضافه گردد و حالا می توان او را جانشین حسین ماهینی در ترکیب اصلی دانست اما قرمزها همچنان به مدافعان دیگری هم احتیاج خواهند داشت. پرسپولیس هم اکنون 6 بازی دیگر تا نیم فصل دارد و اگر شایان مصلح بتواند در این بازی ها در قامت یک مهره کارآمد و موثر (در دفاع و حمله) ظاهر گردد احتمالا برانکو روی یک ستاره در این پست دست نخواهد گذاشت اما در غیر این صورت او یک مهره شاخص و در حد محمد انصاری را برای این پست مطالبه خواهد نمود.

همچنین باید توجه داشت که وضعیت سرخ ها در دفاع وسط نیز آنچنان جالب نیست. هم اکنون با مصدومیت انصاری، تنها شجاع و سیدجلال در این پست حضور دارند و هیچ بازیکن جانشینی برای آن ها وجود ندارد. بنابراین قرمزها باتوجه به درآمدزایی نجومی از لیگ قهرمانان آسیا می توانند علاوه بر یک دفاع راست و چپ، یک مدافع میانی نیز به لیستشان اضافه نمایند تا در مسابقات داخلی و قاره ای، همچون گذشته موفق ظاهر شوند.

اتفاق خوب برای برانکو این است که هم اکنون از هر دو طیف برای او مدافع چپ ایرانی وجود دارد. یعنی اگر مصلح بدرخشد و بازیکن اصلی تیم (تا انتها فصل) گردد، او می تواند یک دفاع چپ متوسط که قصد جدایی از تیمش را دارد را بخرد و در غیر این صورت به سراغ مدافع چپ ناراضی یکی از تیم های بزرگ برود.

همچنین قرمزها یک سهمیه بازیکن خارجی هم دارند و شاید این سهمیه را هم در نقل و انتقالات زمستانی استفاده نمایند. آن ها هم اکنون گادوین منشا، بشار رسن و بوژیدار رادوشویچ را به عنوان بازیکن خارجی در اختیار دارند و می توانند یک بازیکن آسیایی یا غیر آسیایی را بخرند که البته باتوجه به وضعیت نابسامان دلار، این کار خیلی هم آسان نیست.

2

منبع: ایران ورزشی

به "حساب و کتاب درباره خط دفاع پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حساب و کتاب درباره خط دفاع پرسپولیس"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید