برخی نقدها از استقلال تخریبی است، آبی ها می توانند جبران نمایند

به گزارش خبرنگاران، علی جباری اولین سلطان فوتبال ایران و کاپیتان سال های دور تیم فوتبال استقلال که کماکان رکورد بازی کردن با بازوبند کاپیتانی در دربی پایتخت متعلق به اوست در گفت وگو با سایت رسمی باشگاه استقلال به سوالات مختلفی پاسخ داد. او که هم اکنون رئیس کمیته پیشکسوتان باشگاه استقلال است، می گوید فضای انتقاد دلسوزانه با تخریب متفاوت است.

برخی نقدها از استقلال تخریبی است، آبی ها می توانند جبران نمایند

* بعد از بازی با السد، انتقاداتی از سوی برخی پیشکسوتان در خصوص مسائل مختلف، مطرح شد. نظر شما در این خصوص چیست؟

- من برای تمامی پیشکسوتان و کسانی که حتی یک روز با هر عنوانی در استقلال خدمت نموده اند احترام قائلم. اما پیشکسوت بودن و صحبت کردن و انتقاد کردن شرایطی دارد. پیشکسوت کیست؟ چطور کسی که دو سه سال در استقلال بازی نموده و بعد به تیم دیگری رفته و بعد هم به تیم دیگر و سپس از فوتبال خداحافظی نموده است، آیا او پیشکسوت استقلال است و آیا او می تواند به خودش این اجازه را بدهد که ناگهان علیه همه اعضای باشگاه مصاحبه کند؟ آیا او می تواند با زنده یاد ناصر خان و منصور خان خدا بیامرز مقایسه کند؟ یکبار دیگر می گویم که احترام همه برای من واجب است اما منصور پورحیدری و ناصر حجازی، دو اسطوره بزرگ و فراموش نشدنی باشگاه استقلال هستند و کسی نمی تواند خودش را با این دو نفر مقایسه کند. از نظر تعداد سال های حضور در استقلال و عناوین کسب گردیده، هیچکس نمی تواند با چند سال سابقه بازی، خودش را با آنها مقایسه کند و من از این بابت گله دارم.

* به نظر شما انتقاد از یک مجموعه در چه شرایطی باید مطرح گردد؟

- می دانید که من انسان رُک گو و بدون تعارفی هستم. در مقاطع مختلف انتقاداتی را از تیم مطرح نموده ام. اما برای انتقاد کردن باید منصف بود، سپس راه چاره ارائه داد. انتقاد کردن با صحبت ها تخریبی تفاوت دارد. به عنوان مثال پس از بازی با السد، من هم مسائلی را بیان کردم اما هیچگاه باشگاه خودم را تخریب نکردم و اگر حرفی می زنم از سر دلسوزی و برای یاری به بهبود شرایط است.

* به بازی با السد اشاره کردید. فکر می کنید استقلال چقدر در دور برگشت شانس دارد؟

- استقلال یکی از پر افتخار ترین باشگاه های آسیا است و دو ستاره قهرمانی روی سینه همه ما حک گردیده است. این دوستاره یکی از دلایل بزرگی و عظمت استقلال است. پس برای تیمی با این همه افتخارات، بزرگی و چهره های فراوان فراموش نشدنی در طول تاریخ، هیچ کاری غیرممکن نیست. درست است که سه گل زدن به السد در دوحه کار مسئله ای است اما فوتبال پر از اتفاقات سخت و غیرمنتظره است. بازگشت های بسیاری در طول تاریخ اتفاق افتاده که بسیار از بازی پیش روی ما سخت تر و غیرمنتظره تر بوده است. خود آقای شفر زمانی که سرمربی کارلسروهه بوده، دیدار رفت مقابل تیم قدرتمند والنسیا را با نتیجه سه بر یک واگذار کرد و در بازی برگشت با پیروزی هفت بر صفر از سد این تیم گذشت و راهی مرحله بعدی شد. این دست نتایج در فوتبال کم نبوده است. در ژن استقلال نشد وجود ندارد چراکه این باشگاه بارها و بارها غیرممکن را ممکن نموده است. قطعا اقای شفر و همکارانش، بازی رفت را به خوبی بررسی می نمایند و بهترین تاکتیک را برای بازی برگشت انتخاب می نمایند.

* صحبت پایانی خود را بفرمایید.

- به عنوان عضوی از خانواده بزرگ استقلال از کلیه پیشکسوتان، رسانه ها و طرفداران عزیز درخواستی دارم. اگر اولویت همه استقلالی ها استقلال است و موفقیت این تیم را اولویت خود می دانند، در این شرایط از تیم محبوب خود حمایت نمایند. تخریب کردن هیچ کاری ندارد اما مهم این است که در روزهای سخت، از باشگاه خود حمایت کنیم. از همه می خواهم با صحبت های مثبت و روحیه بخش، تیم را برای بازی های بعدی آماده نمایند. خواسته یا ناخواسته تغییرات زیادی در استقلال اتفاق افتاده و تیم برای هماهنگی کامل به زمان احتیاج دارد. مطمئنم که استقلال به روزهای مطلوب خود می رسد و آنچه که شایسته طرفداران است، محقق می گردد. کادر مدیریتی باشگاه هم برای آرامش باشگاه بسیار کوشش می نماید و نمونه آن مشخص و تکلیف آن همه بدهی پیش از ضرب العجل AFC بود. این بازیکنان و کادرفنی شایستگی خود را ثابت نموده اند و می توانند روزهای خوبی را برای استقلال رقم بزنند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "برخی نقدها از استقلال تخریبی است، آبی ها می توانند جبران نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخی نقدها از استقلال تخریبی است، آبی ها می توانند جبران نمایند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید