بارش شدید باران در 8 استان

به گزارش بهترین ابزار، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به روند فعالیت سامانه بارشی طی روزهای آینده استان های پر بارش را اظهار داشت و گفت: شدت بارش طی امروز (2 مهر) در شمال استان های تهران و سمنان، ارتفاعات استان های مازندران، گلستان، گیلان و کرمان همچنین در استان های خراسان شمالی و غرب خراسان رضوی خواهد بود.

بارش شدید باران در 8 استان

احد وظیفه در گفت وگو با بهترین ابزار، اظهار کرد: براساس نقشه های پیش یابی امروز (2 مهرماه) با عبور موجی از شمال کشور و سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی و شمالی البرز مرکزی و در اواخر وقت در شمال شرق کشور شاهد ابرناکی، رگبار باران، گاهی رعد و برق همراه با وزش باد شدید خواهیم بود.

وی با اشاره به این که فردا (3 مهرماه) افزایش ابر همراه با رگبار و رعد و برق، گاهی با باد شدید در شمال شرق و شرق کشور رخ خواهد داد، ادامه داد: در روز چهارشنبه (4 مهرماه) در غرب سواحل خزر، شمال آذربایجان غربی و شرقی در بعضی ساعات افزایش ابر و بارندگی پیش بینی می گردد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی تاکید نمود: در جنوب کشور طی روز جاری در مناطق مرکزی کرمان و فردا در استان های کرمان، هرمزگان، شمال سیستان و بلوچستان، در ساعات بعد از ظهر رشد ابر وزش باد موقت، رگبار و رعد و برق پیش بینی می گردد.

به گفته وظیفه، شدت بارش در بعد از ظهر امروز در دامنه های البرز و شمال استان های تهران و سمنان، ارتفاعات استان های مازندران، گلستان، گیلان، کرمان و در اواخر وقت در استان های خراسان شمالی و غرب خراسان جنوبی خواهد بود.همچنین فردا شدت بارش در استان های خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی، هرمزگان، ارتفاعات کرمان و شمال سیستان و بلوچستان خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین اظهار کرد: در دو روز آینده در بخش هایی از جنوب غرب کشور و امروز در جنوب سمنان، شرق اصفهان و یزد، قزوین، البرز و قم همچنین در روز آینده در جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی و یزد وزش باد شدید گاهی همراه با گردوغبار پیش بینی می گردد.

وظیفه در خاتمه در مورد شرایط جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا و پس فردا (3 و 4 مهرماه) صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد پیش بینی می گردد. بیشترین و کمترین دمای تهران طی این دو روز به ترتیب 28 و 17 درجه سانتیگراد و 30 و 17 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بارش شدید باران در 8 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش شدید باران در 8 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید