آمریکا دو وزارتخانه و سه وزیر ترکیه را تحریم کرد

به گزارش بهترین ابزار به نقل از رویترز، مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا بامداد سه شنبه گفت که تحریم های تنبیهی علیه دولت ترکیه، به دلیل عملیات نظامی در شمال سوریه، تصویب شدند.

آمریکا دو وزارتخانه و سه وزیر ترکیه را تحریم کرد

پنس که به همراه استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در مقابل کاخ سفید با بهترین ابزار تبادل نظر می کرد، شرح داد: رئیس جمهور ترامپ صبح امروز با رئیس جمهور اردوغان تلفنی صحبت کرد و گفت که آمریکا می خواهد ترکیه تهاجم به سوریه را متوقف نموده و فورا آتش بس برقرار کند.

وی ضمن اشاره به اینکه از سوی رئیس جمهوری آمریکا مامور شده تا در رأس هیأتی به ترکیه سفر کند، گفت: اردوغان به ترامپ قول داد که به شهر عین العرب یا همان کوبانی حمله نکند.

معاون رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه ترامپ با محکم ترین لحن به اردوغان هشدار داد، تاکید نمود که واشنگتن هیچ چراغ سبزی به آنکارا برای عملیات در سوریه نداده است.

بعد از پنس، منوچین پشت تریبون آمد و از تحریم سلیمان سویلو وزیر کشور، خلوصی آکار وزیر دفاع و فاتح دونماز وزیر انرژی ترکیه و دو وزارتخانه دفاع و انرژی این کشور اطلاع داد.

منوچین در شرح تحریم های اعمالی بر ترکیه گفت: ما قصد داریم دولت ترکیه را به دلیل افزایش خشونت ها توسط نیروهای مسلح این کشور، به خطر انداختن جان غیرنظامیان [سوری] و بی ثبات کردن منطقه [غرب آسیا] جوابگو کنیم.

وی در ادامه شرح داد: همانطور که رئیس جمهور ترامپ گفت این تحریم ها بسیار بسیار قوی هستند... [ترامپ] آماده است در صورتی که اقدامات مقتضی از سوی ترکیه انجام گردد، این تحریم ها بردارد.

پیش از این دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با صدور بیانیه ای جزئیات تحریم های جدیدی را که قرار است علیه ترکیه اعمال کند، اعلام نموده بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آمریکا دو وزارتخانه و سه وزیر ترکیه را تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا دو وزارتخانه و سه وزیر ترکیه را تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید